Přednášky

Jaké přednášky budou na první PLNOCi? Pokud chceš hlasovat pro přednášky nebo si třeba vypsat svou vlastní, je potřeba se nejdřív přihlásit.

Pokec o investování
Přednášející: Dominik Farhan
Na přednášku jsou zváni jak investiční začátečníci, tak pokročilí. Rád bych to udělal jako diskuzi, páč nejsem žádný investiční guru ani odborník. Budu rád, když přijde ještě někdo, kdo má s investováním nenulové zkušenosti a nasdílí s námi své znalosti.
Potřebujeme stát?
Přednášející: Michael Pšenák
Stát je nemorální a nefunkční instituce, kterou však prakticky celá společnost považuje za nutnou. Zamysleli jste se vůbec někdy nad tím, zda je stát jako celek potřeba? Jestli nemá větší prostor prosperovat opravdu svobodná společnost?
Jak může AI ovládnout svět VOL 2.0
Přednášející: David Žahour
Dámy a pánové pojďte si poslechnout novou verzi přednášky jak umělá inteligence může zotročit lidstvo a stát se pánem vesmíru.
Jak naučit matice číst čísla
Přednášející: David Žahour
Pojďte na přednášku kde naučíme neuronovou síť číst čísla a vysvěltíme si jak ta magie vlastně funguje.
Praktická Úloha: Kolik Hudební Teorie se Vejde do Jednoho Přednáškového Bloku?
Přednášející: Martin Boček
Co to je hudba? Co to je teorie? Kdo je Bambi? Máš hlad? Tyto i další otázky si pokusíme zodpovědět v této úvodní přednášce do hudební nauky. Mohu slíbit tóny, intervaly a akordy. Možná se dostaneme dál. Nikdo neví. VAROVÁNÍ: Může obsahovat stopové množství matematiky.
Svět jedniček a nul
Přednášející: Lukáš Brož
Jak by vypadal svět, kdybychom znali pouze 2 čísla? Pojď se s námi podívat na základy binární (dvojkové) soustavy, která tvoří základ počítačové logiky.
Bosá chůze aneb "Mami!, ten pán si zapomněl boty!"
Přednášející: Petr Mišek
Přednáška, možnost vyzkoušet si hmatovou stezku a místo pro Vaše dotazy. Témata: netradiční seminární práce a šílený experiment, základní morfologie chodidla, historie obuvy, firewalking, deformace chodidla a další problémy "obutých", bosé stezky a akce, pár rad jak začít...
Algoritmy
Přednášející: Ondřej Sladký
Ukážeme si, že dostat se mezi programem, který by běžel roky, než spočte to, co má, a takovým, co doběhne za pár vteřin, může být jen tenká hranice a stačí se jen trochu zamyslet. Přednáška je určena hlavně lidem, kteří v tomto tématu nemají mnoho zkušeností, ale rádi by se naučili informaticky myslet. Nejsou potřeba žádné předešlé znalosti.
Finanční poradce - moderní padouch?
Přednášející: Vojtěch Císař
Jistě jste o něm slyšeli, ví vše a nejlíp, jenže po něm může zůstat zkáza a nepříjemné vzpomínky. Přijďte si poslechnout příběh o vzniku milionové firmy, tak trochu naruby. O zklamání a nadějích, o studentech, kteří šli proti proudu. O výhodách ale i úskalích práce s penězi. Konečně lidsky, konečně objektivně. Skupina NFG - partner projektu Plnoc
Mindset, leadership, soft skills a další buzzwords
Přednášející: Petra Plachá
Bude to o práci v týmu, o vedení lidí a o přirozeným talentu. O schopnosti se učit, o typologiích a komunikaci. O tom, jak nás ovlivňuje naše vlastní nastavení a o všech těhle moderních, často skloňovaných věcech, který ale občas fakt dávají smysl. Věřím, že na světě existuje pár myšlenek, kterým kdyby na světě věřil každý, tak se máme dost skvěle. Pár věcí jsem četla a strávila stovky hodin po kurzech a workshopech na podobný témata. To ty ale dělat nemusíš, protože jsem se to rozhodla shrnout do jedný hodiny. Stačí přijít.
Proč a jak si vytvořit vlastní webovou stránku?
Přednášející: Adam Blažek
Pokud chce dnes průměrný člověk sdělit své myšlenky světu, použije k tomu sociální síť jako Facebook, Reddit, Instagram, apod. Je však dobré, aby veškerý internetový obsah spadal do rukou velkým společnostem, kterým jde jen o peníze? Naštěstí je stále možné vrátit se do minulých desetiletí a vytvořit si jednoduchou webovou stránku, která bude patřit pouze vám a nebude omezovat, jakým způsobem se můžete vyjadřovat. A díky moderním nástrojům na to ani nejsou potřeba hluboké technické znalosti!